DrD-CoS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5. Dobromil

Goto down

5. Dobromil      Empty 5. Dobromil

Příspěvek  Gowa Fri Jan 13, 2012 4:16 pm

Dopis od Velena vévodovi

Vaše Jasnosti,
rád bych Vás informoval o událostech, které se stali cestou do Dolan a o průběhu vyšetřování smrti starosty v Dolanech. Mezi Tehovem a Dolany se usadilo stvoření, které se vydává za vědmu a které ovládá pavouky a podle výpovědí vesničanů z Dolan, má na zřejmě na svědomí zmizení pěti lovců. I my jsme byli cestou vlákáni do pasti, ale díky vynikajícím schopnostem dobrodruhů, kteří jsou ve vašich službách, jsme vyvázli. Podrobnosti Vám zajisté sdělí sami dobrodruzi. Co se týče vyšetřování vraždy Dolanského starosty, po příjezdu do vesnice jsem se pustil do prohlížení listin na radnici. Jak mi posléze potvrdili i dobrodruzi, starosta vládl ve vesnici pevnou rukou, vybíral mnohem větší daně, než jsou Vámi nařízené a neoprávněně se tak obohacoval. Dobrodruzi také zjistili že, lidé, kteří proti němu veřejně vystoupili, byli nalezeni mrtví za nevyjasněných okolností. Jedním z nich byl i vesnický kovář, na kterého, když se vracel z Afelie do Dolan, spadl strom a zabil ho. Jeho syn, tou dobou působící v Afelii přijel do Dolan a převzal po něm živnost. Jak dále vyplývá z pátrání dobrodruhů, tento kovářův syn se zmocnil dopisu napsaného bývalým Dolanským starostou, ve kterém si objednává smrt jeho otce, kováře. Tento dopis přikládám. Kovářův syn se dopisu zmocnil v sousední vesnici Tehově od jistého obchodníka Dobromila, který často do Dolan zajížděl. Tento Dobromil zřejmě není, za koho se vydává, ale je to nájemný vrah. Dobrodruzi ho chtějí při cestě zpět do Afelie navštívit a zjistit pravdu. Na základě tohoto dopisu se rozhodl kovářův syn pomstít smrt svého otce. Svůj čin oznámil hospodskému, který s plánovanou vraždou souhlasil a dal mu nůž, kterým byla následně spáchána vražda. Jak hospodského, tak kovářova syna, mám nyní na radnici ve vězení. Jak s nimi mám dále naložit? Tolik tedy k událostem posledních několika dní. Atmosféra ve vesnici je dobrá, lidé jsou rádi, že budou mít nového starostu.
Váš Velen


Z vyprávění hospodského z Tehova

„Dobromil? Ale jistě, že ho znám, je to už několik let, co se sem do Tehova přistěhoval. Bydlí na kraji vesnice, v malém baráčku se svým synem. Často jezdí do Afelie i do sousedních Dolan. Obchoduje se vším možným, ale pro lidi z vesnice ne moc užitečným, takže u něj nakupují převážně dobrodruhové. Po povahové stránce je to velice milý chlapík, dokáže sehnat a zařídit úplně všechno. Hodně tady pomáhá vesničanům a všichni ho mají v oblibě.“


Z výpovědi stráže u východní brány Afelie

„Tak vy chcete vědět něco o obchodníkovi Tondovi? No moc vám toho neřeknu. Má svůj dům kousek odtud, ve třetí ulici směrem na západ, je to hned ten druhý z kraje na pravé straně. Co vím, tak ale moc návštěv nemívá. Možná je to tím, že je většinu času pryč, asi jezdí do Tehova nebo Dolan, možná až do Chymu. Je to však zkušený obchodník, který se vyzná v lékařství. Na začátku zimy totiž moje dcera onemocněla a manželka s ní zůstala doma. Po službě jsem chtěl zajít za felčarem, ale shodou náhod tudy zrovna projížděl Tonda, kterému jsem se, když se ptal, co je nového, svěřil se svým problémem s nemocnou dcerkou. Nevěřil jsem vlastním očím, když z vozu vytáhl lahvičku a dal mi ji s tím, že ji má dcerka vypít. Hned po příchodu domů jsem to dcerce dal a najednou byla zdravá. Byl to úžasný nápoj a určitě byl drahý. Když jsem ho chtěl při příštím setkání Tondovi zaplatit, tak jen mávl rukou, že je to dobrý.“


Zápisník hrobníka z Afelie

21. 2. 498
Dnes o půlnoci jsem byl zavolán na městkou strážnici k mrtvole vězně. Podle přítomného felčara byla smrt způsobená otravou výtažkem jedovaté rostliny, který měl vězeň schovaný v puse v kovové tabletce. Dotyčný byl podezřelý z vražd v Dolanech. Působil v Tehově, kde byl znám jako Dobromil, dále v Afelii, kde byl znám jako Tonda. Nicméně dnes v noci ho sem přivedli ze sirotčince, kde ho znali pod jménem Pepa. Mrtvolu jsem převezl k sobě a druhý den pohřbil. Při pohřbíván jsem si ale všiml, že se mu něco odlupuje z obličeje, jako kdyby tam měl nanesenou nějakou masku. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, ale když se pak za mnou za pár dní stavili dobrodruzi, kteří jsou ve službách vévody, vzpomněl jsem si na to a pověděl jim o tom.

Gowa
Admin

Poèet pøíspìvkù : 239
Join date : 01. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru